Sószoba kialakítása az óvodában: A sós párától dús tengeri levegõ és az erdélyi sóbányák levegõje egyaránt gyógyhatású. Fõleg a légzõszervekben és a bõrön fejtik ki jótékony hatásukat. Ezt a klímát hozza helybe a sószoba. Nagyrészt sótéglákkal burkolt falai és a párologtató edényekben lévõ sós víz együttesen biztosítják a levegõ optimális összetételét. Egy rövid kúra jótékonyan csökkenti a légúti fertõzéseket, asztmás jelenségeket, emellett erõs antiallergén hatása is van.
Mozgásjavító torna általános iskolásoknak: Az általános iskolában ősztől tavaszig mozgásjavító tornát tartanak a diákoknak. A hanyag testtartás sajnos mai világunkban egyre több gyereknél vehető észre. Ennek következményei lehetnek a csontok elváltozásai, a különböző belgyógyászati problémák. A már meglévő hibák javítása, illetve megelőzése végett heti rendszerességgel a testnevelésórák, illetve a sportcsoportok munkaformáit bővítik. A délutáni sportköri foglalkozásokon tematikusan megszerkesztett munkaterv alapján foglalkoznak olyan gyerekekkel, akiknél gyógytestnevelési szakember véleménye alapján alátámasztva testtartási probléma merül fel. Természetesen nem zárják ki a foglalkozásokból a mozgás igénye után vágyókat sem, hiszen tudják, hogy a mozgás nagymértékben befolyásolja a gyerekek fejlődését, képességeik kibontakozását. A tervezett foglalkozásokba építve elindítják az Ayres-terápiát, mivel az iskolában vannak olyan tanulók, akik sajátos nevelési igényűek és szakértői vélemény alapján ajánlott számukra a terápia elkezdése.
Kondicionálóterem létrehozása: Az önkormányzat idén az Ifjúsági, Családügyi, Szociális és Esélyegyenlőségi Minisztérium pályázatán nyert támogatásból és saját forrásból átalakította, felújította a használaton kívüli volt sportöltöző épületét. Az új ifjúsági közösségi térben kondicionálóterem lesz kondigéppel, fali hátgéppel, edzőrúddal és gumírozott tárcsákkal, szobabiciklivel, fékpaddal. A hely ideális: a faluközpontban található, az épületben pedig korszerű vizesblokk is található. A fejlesztés bővíti a községben elérhető mozgáslehetőségek körét.
Falutérkép, információs tábla kihelyezése: Esztétikus (Combette-típusú) információs tábla kerül a faluközpontba. Ezen megtalálható lesz a megye és a környék áttekintő térképe, a község térképe az utcanevekkel, az intézmények, a kereskedelmi egységek, a látnivalók, a nyilvános telefonfülkék és a közkutak jelölésével.
Szupervízió az általános iskola pedagógusainak: A szupervízió a tapasztalati tanulás modelljére épülő lélektani munkaforma. Valamennyi alkalmazási lehetősége az önreflektív képességet és a reflkektív feed-back folyamatokat iskolázza, saját élményeinkből, azok tudatosításából eredő „felfedezésekkel” tesz kompetensebb szakemberré. A társak visszajelző, érzelmi tükröző és kognitív konfrontatív funkciója révén pedig új megértés-összefüggések jöhetnek létre a szituáció, az érzelmeink, az állapotaink és a viselkedésünk között. A szupervíziót a 2006/2007-es tanévben okleveles pszichológus tartja az általános iskola pedagógusainak. Cél: a kiégési tünetek kialakulásának megelőzése, illetve csökkentése; a kollegiális rendszer erősítése mint egymást segítő szervezet felépítése; személyiségfejlesztés; új módszerek tanulása és begyakorlása a problémamegoldás területén. A kedvező hatások a tanítás-nevelés során is jelentkeznek, így végső soron az általános iskolások a „kedvezményezettek”.
Foglalkozások a korszerű gyermekétkeztetésért: Köztudott, hogy a magyar lakosság egészségi állapotát negatívan befolyásolja a zömében zsíros, fűszeres, nehéz ételekből álló, korszerű alapanyagokat, zöldségeket, gyümölcsöket mellőző étrend népszerűsége. Suga Péter világbajnok mesterszakács, a győri La Maréda étterem főszakácsa vezetésével a községi konyha dolgozóinak, valamint elsősorban kisgyermekes édesanyáknak hat alkalomból álló – elméleti és gyakorlati ismereteket egyaránt felölelő – foglalkozások lesznek az egészséges ételek készítéséről.
Ingyenes vérnyomás-, vércukor-, koleszterinszint- és trigliceridszint-mérés: A községben magas a keringési és érrendszeri betegségben elhunytak aránya, a településen sok embert kezelnek magas vérnyomással, cukorbetegséggel. Preventív jelleggel ingyenes vérnyomás-, vércukor-, koleszterin- és trigliceridmérést lesz 2007 tavaszán.