Meglepően sima győzelem

26. forduló, 2009. május 17., 17.00

Győrsövényház – Máriakálnok 3–0 (1–0)

Győrsövényház: Münnich – Limp, Varga L., Bertalan, Majlinger (Horváth N.) – Nagy D., Domoszlai, Domnanics (Tálas), Steininger – Károlyi, Büki. Edző: Horváth Norbert.

Gólszerzők: Nagy D. (1–0, 37. p.), Büki (2–0, 50. p.), Steininger (3–0, 67. p.).

Nem láttak magas színvonalú játékot a mérkőzésre kilátogató szurkolók, de néhány szép megoldás erre a mérkőzésre is jutott. Kényelmes tempóban kezdtek a csapatok, és rengeteg hiba csúszott mindkét gárda játékába. A hazaiak Károlyi révén kétszer is gólt szerezhettek volna, de a ziccerek kimaradtak. A 37. percben egy röviden kifejelt hazai szöglet után a kipattanó labdára Nagy Dávid érkezett a legjobbkor, és 18 méterről a kapu bal alsó sarkába vágta.

A második félidő eleje is hazai lehetőségekkel kezdődött, és egy megrajzolt sövényházi támadás után Bertalan beadását Büki fejelte nyolc méterről védhetetlenül a jobb felső sarokba. A vendégeket szemmel láthatóan megviselte a gól, csökkent a lelkesedésük, amit csak tovább lombozott Steininger, aki a 67. percben egy szöglet után lecsorgó labdát helyezett közelről a kapuba. A mérkőzés hátralévő részében már nem változott semmi. A hazaiak biztosan őrizték előnyüket, a vendégek pedig a mérkőzés végét várták. A vártnál jóval simábban hozta a mérkőzést a hazai csapat, amely jó hajrával néhány helyet még javíthat helyezésén, hiszen papíron könnyebb mérkőzések sorozata következik.

TARTALÉKOK

26. forduló, 2009. május 17., 15.00

Győrsövényház – Máriakálnok 9–3 (4–2)

Győrsövényházi gólszerzők: Szakál (2), Látó (2), Folkmayer F., Hancz L., Szabó, Németh K., Takács R.