Győzelem minden idők legrosszabb kezdése után

MEGYEI II. OSZTÁLY ÉSZAKI CSOPORT

29. forduló, 2016. június 5., 17.00

Győrsövényház – Püski 5–4 (4–3)

Győrsövényház: Nyíregyházki Dániel – Németh Krisztián, Szabados Ádám, Horváth Gábor, Bazsó Attila, Juhász Ervin (Takács Richárd, 71. p.), Rémi Balázs, Salamon Dániel, Domoszlai Péter, Nemes Gyula (Horváth Krisztián, 60. p.), Soós Roland (Kovács Gergely Miklós, 81. p.). Edző: Szabó Gábor.

Gólszerzők: Czafik Máté (1. p., 0–1), Czafik Máté (2. p., 0–2), Juhász Ervin (7. p., 1–2), Juhász Ervin (10. p., 2–2), Domoszlai Péter (17. p., 3–2), Soós Roland (11-esből, 25. p., 4–2), Czafik Máté (38. p., 4–3), Salamon Dániel (11-esből, 56. p., 5–3), Mátyus Zoltán (86. p., 5–4).

Sárga lap: Horváth Gábor (11. p.), illetve Mátyus Zoltán (16. p.), Lendvai Gellért (24. p.), Sándorfi János (56. p.).

Maradjon esélyünk a hatodik hely megszerzésére – ez volt a tétje a tabella hátsó traktusában tanyázó Püski elleni találkozónak, ehhez képest minden idők legrosszabb kezdését sikerült produkálni. Nem egészen két perc két góllal vezetett az ellenfél, mindkétszer Czafik Máté köszönt be közelről. Szerencsére a csapat hamar felébredt a rémálomból, és Juhász Ervin révén a 10. perc végére már egyenlő volt az állás. Nem sokkal később a püskiek újra előnybe kerülhettek volna, azonban a jogosan megítélt büntetőt Nyíregyházky Dániel bravúrral hárította. Ami nem ment be azon az oldalon, bement nálunk. A 17. percben Domoszlai Péter szabadrúgásból lőtt gólt, nyolc perc múlva pedig Soós Roland értékesített egy 11-est. A csapatunk azonban ezen a vasárnapon úgy döntött, hogy izgalmakkal szolgálja ki közönségét, így ismét teret engedett a vendégeknek, akik éltek a lehetőséggel: Czafik Máté egy szöglet után három méterről fejelt a léc alá. Mesterhármas!

A második játékrészben gyorsan sikerült növelni az előnyt. Nemes Gyula lábát húzták ki a 16-oson belül, a 11-est ezúttal Salamon Dániel értékesítette. A folytatásban ritkán forogtak veszélyben a kapuk, majd az utolsó percekben mégis lett ok az aggodalomra. A 86. percben Mátyus Zoltán egy begurítást közelről kotort a kapuba. Szerencsére az egyenlítésre már nem maradt idejük és erejük a püskieknek.

Hetedik helyen álló együttesünk június 12-én Dunaszegen lép pályára. A hatodik hely megszerzéséhez egy esetleges győzelem mellett az kell, hogy az Ásványráró ne győzze le hazai pályán a Győrzámolyt.

U 19

29. forduló, 2016. június 5., 15.00

Győrsövényház – Püski 5–0 (2–0)

Gólszerzők: Busa György (24. p., 1–0), Erdélyi József (44. p., 2–0), Varga Kristóf (59., 3–0), Varga Kristóf (61., 4–0), Varga Kristóf (77., 5–0).