)
Győrsövényház:
Osvald Norbert – Szabados Ádám, Horváth Gábor, Veszelyi Dávid (Salamon Dániel, 46. p.), Kovács Gergely Miklós (Kalmár Csaba, 46. p.), Rémi Balázs, Domoszlai Péter, Kiss Patrik (Szabó Dávid, 72. p.), Csonka Ákos András (Szabados Levente, 72. p.), Juhász Ervin (Horváth Krisztián, 79. p., Takács Richárd. Edző: Szabó Gábor.
Gólszerzők:
Ásványi Dávid (8. p., 1–0), Kiss Patrik (26. p., 1–1), Kiss Patrik (34. p., 1–2), Kovács István (42. p., 2–2), Szabó Szilárd (78. p., 3–2).
Sárga lapok:
Csontos Péter (60. p.), Kovács istván (72. p.), illetve Veszelyi Dávid (22. p.), Salamon Dániel (63. p.), Csonka Ákos András (74. p.).
Kiállítva:
Bagó Mihály (20. p.), illetve Takács Richárd (68. p.).

Nehéz ellenfél várt a nyitó fordulóban a győrsövényháziakra, de a mérkőzés elején nem úgy tűnt, mintha volna félnivalónk. Kiss Patrik és Csonka Ákos András került százszázalékos gólhelyzetbe, a kapussal szemben állva azonban sajnos mindketten hibáztak. Az ellenfél viszont első valamirevaló lehetőségét kihasználta a 8. percben: egy felívelt szabadrúgásra Ásványi Dávid egyedül érkezett és a hálóba bólintott. A találkozó a 20. percben vett újabb fordulatot, amikor a hazaiak játékosa, Bagó Mihály nem szándékosan ugyan, de durván szabálytalankodott, s a játékvezető piros lapot mutatott fel neki. Az emberelőnyt gyorsan kihasználtuk, Kiss Patrik előbb kiugratás nyomán, majd egy 18–20 méteres lövésből volt eredményes. A mérkőzés kézben volt, de egy védelmi megingás nyomán mégis 2–2-vel vonulhattak öltözőbe a csapatok.

A második játékrészben egyértelműnek látszott, hogy a vendéglátók próbálják döntetlennel kihúzni a meccset, alig-alig jöttek ki saját térfelükről. A mieink viszont kissé kamikazemódra támadtak, így az ásványráróiak kontrázhattak. Az egyik ilyen támadás végén Takács Richárd lerántotta ellenfelét, amiért ő is mehetett zuhanyozni. Tíz perccel később a hazaiak a vezetést is megszerezték. Az igazsághoz persze hozzátartozik, hogy még 2–2-es állásnál a bíró elmulasztott befújni egy nyilvánvaló 11-est együttesünknek. A sövényháziak hátrányuk tudatában még nagyobb kockázatot vállaltak, így könnyen újabb gólokat kaphattunk volna.

Augusztus 21-én, vasárnap 17 órakor a Bősárkányt fogadjuk hazai pályán.

U 19

1. forduló, 2016. augusztus 14., 15.00

Ásványráró – Győrsövényház 4–1 (2–0)
Gólszerzők:
Kovács Boldizsár László (7. p., 1–0), Nagy Kristóf (21. p., 2–0), Schweiger Zsolt Martin (64. p., 3–0), Varga Kristóf (77. p., 3–1), Kovács Boldizsár László (85. p., 4–1).